« مرکز جراحی محدود کسری » با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات بهداشتی درمانی کشور، در سال 1389 توسط شركت تعاوني خدمات بهداشتي درماني سبزدرمان شرق تاسیس گردید. این مرکز با بهترین امکانات، تجهیزات، دستگاه ها و همکاری مجرب ترین جراحان و کادر درمانی به صورت شبانه روزی آماده ی ارائه خدمات می باشد.
ساختمان این مرکز در 5 طبقه شامل: دو بخش بستری خصوصی و عمومی، اتاق عمل، آزمایشگاه و بانك خون می باشد.
هدف از تأسیس این مرکز ممانعت از تحمیل هزینه سنگین به بیمار و حذف مخارج و مشکلات ناشی از هتلینگ و ترخیص هرچه سریعتر بیمار می باشد.
مجموعه متخصصیني که می توانند در اين مركز مبادرت به انجام عمل جراحی نمایند عبارتند از:
جراحان عمومی ، ارولوژی (جراحان مجاری ادراری و کلیه)، ارتوپدی (جراحان استخوان و مفاصل)، زنان و زایمان، گوش و حلق و بینی، ترمیمی و زیبایی و جراحی های چشم.
« شرکت تعاونی بهداشتی درمانی سبز درمان شرق » با تکیه بر اندیشه ی ارزشی، اخلاقی و انسانی مدیران خود و همت صادقانه ی ایشان با ترکیب چهار عضو از متخصصین جامعه ی پزشکی و سه عضو از متخصصین رشته های مرتبط با پزشکی با اهداف ذیل، شروع به فعالیت نموده است:
 1ـ تامین نیازهای بهداشتی درمانی در راستاي کاهش تصدي گري بخش دولتي.
 2 ـ بهره گيري از توان تخصصي فارغ التحصيلان رشته هاي پزشکي و بهره مندي مناسب آحاد جامعه از خدمات بهداشتي درماني.
3 ـ حرکت به سمت ايجاد مراکز درماني مانند: بيمارستان ، درمانگاه ، دي کلينيک ، موسسات پاراکلينيک ، مراکز جراحي محدود و ارائه ی خدمات مختلف در عرصه هاي آموزشی، تحقيقات، فناوري اطلاعات، برگزاري همايش ها، اطلاع رساني پزشکي، تبليغات و امور فرهنگي. 
این شرکت در سال 1382 در ساختمان شماره 572 خیابان سناباد مشهد، به شماره ثبتی 19694 تاسیس شد. این اولین گام در راه برآورده شدن رویایی بزرگ که همانا داشتن یک مرکز درمانی منحصر به فرد، خارج از محیط بیمارستان ها، برای خدمت رسانی به بیماران داخل و خارج کشور در فضای مدرن و دور از هرج و مرج های بیمارستان های عمومی بود. بدون شک موضوع ارائه ی خدمات به بیماران دیالیزی، همواره یکی از دغدغه های متولیان حوزه های مختلف بهداشت و درمان کشورمان بوده است و به رغم تلاش های گسترده ی مسوولان امر، این بخش همچنان با کمبود تخت، فرسوده بودن دستگاه های دیالیز و افزایش تعداد بیماران رو به رو است. در این میان شهر مقدس مشهد، علاوه بر بیماران بومی، به علت ورود زائران عزیز که بعضا از جمله بیماران کلیوی نیازمند دیالیز بودند دارای حساسیت و البته نیاز بیشتری بود. اما با توجه به این شرایط، هیچ مرکز دیالیز مستقل و خارج از محیط بیمارستانی به منظور رفاه حال بیماران در این مدت تاسیس نشده بود.
لذا جهت نیل به این مقصود، پس از تلاش بسیار، « شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی سبز درمان شرق » در کمتر از 2 سال  موفق شد مجوز تاسیس یک کلینیک تخصصی داخلی را در استان خراسان کسب کند. در ابتدای امر، محل تاسیس کلینیک توسط مقامات وزارت بهداشت و درمان، مورد تایید قرار گرفت و عملیات ساختمانی به شکل گسترده آغاز شد. سپس در اسفند سال 84، پروانه ی بهره برداری را از وزارت بهداشت و درمان اخذ کرده و به عنوان اولین قدم در فروردین سال 1385 بخش همودیالیز کلینیک تخصصی داخلی را راه اندازی نمود.
کلینیک همودیالیز سبز درمان ، در فروردین سال 1385 با 10 تخت کار خود را آغاز کرد. این کلینیک در واقع اولین کلینیک تخصصی همودیالیز خارج بیمارستانی کشور است و این مزیت را دارد که بیمارانی که یک روز در میان، جهت همودیالیز به آن جا مراجعه می کنند، ناچار نیستند در هر جلسه از درمان خود وارد فضای بیمارستان شوند و شاهد شلوغی و رفت و آمد بیماران مختلف باشند. این نکته قابل ذکر است که اقدام نو و ارزشمند شرکت سبز درمان در راستای تاسیس کلینیک خارج از فضای بیمارستان، راهی شد برای افتتاح و راه اندازی کلینیک های دیگر که نتیجه آن وجود بیش از 10 موسسه ی خصوصی و خیریه ی همودیالیز در مشهد مقدس می باشد.
پس از بهره برداری از بخش همودیالیز، پروژه ی توسعه ی شرکت سبز درمان کلید خورد تا این مرکز درمانی بتواند در ادامه ی اهداف متعالی خود، به شکل تاثیرگذارتری در رشد و بالندگی حوزه ی خدمات پزشکی و سلامت کشور نقش ایفا نماید. استقبال همزمان بیماران و پتانسیل های موجود در هیات مدیره جهت گسترش گردشگری سلامت در شهر مشهد از یک سو و پیشرفت بی وقفه ی دانش پزشکی و ایجاد فن آوری های جدید در زمینه های مختلف پزشکی از دیگر سو، باعث شد تا اولین گام ها در راه توسعه ی  شرکت سبز درمان برداشته شود. به این ترتیب مراحل توسعه آغاز شد و ظرف کمتر از 2 سال، كلينيك آندوسكوپي سبز درمان به عنوان بخش ديگري از كلينيك تخصصي داخلي سبز درمان از سال 1386 مجهز به دستگاه های آندوسکوپی وکولونوسکوپی وركتوسيگموئيدوسكوپي افتتاح شد و شروع به کار نمود.
پس از شروع طرح توسعه و به ثمر رسیدن کلینیک داخلی، شرکت سبز درمان، پروژه های بزرگ تر و مهم تری را در راستای ارتقای سطح کمی وکیفی خدمات بهداشتی درمانی کشور آغاز نمود.
در ادامه کارشناسان این شرکت با انجام تحقیقات شبانه روزی در مورد کمبود های درمانی و بهداشتی شهر مشهد، متوجه این موضوع گردیدند که در شهر تهران مراکز تخصصی متعددی برای درمان بیماران پوست با لیزر تاسیس شده است و حتی در شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و اهواز نیز چنین مراکزی دایر است، اما هنوز در مشهد،که دومین کلان شهر ایران است، چنین مرکزی وجود ندارد. این کمبود باعث شده بود تا بیمارانی که مبتلا به عوارض پوستی ناخوشایند بودند و برای درمان نیاز به لیزر و سایر دستگاه های پیشرفته داشتند به ناچار به یکی از این شهرها سفر کنند. در نتیجه « شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی سبز درمان شرق » با تکیه بر دانش کادر ورزیده ی خود، تصمیم گرفت که این پروژه ی مهم را در مشهد عملی کند. سرانجام پس از پیگیری های فراوان و تلاش و کوشش مستمر و انجام عملیات ساختمانی، پروانه ی بهره برداری جهت احداث کلینیک اخذ شد و در اسفندماه سال 1385 رسماً « کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر بهاران » در شهر مشهد طی مراسمی با حضور پزشکان متخصص پوست مشهد و برخی مقامات وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشكي، افتتاح گردید.
« کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر بهاران » در فضایی دلپذیر و با پرسنلی مجرب کار خود را از فروردین ماه 86 آغاز نمود. در این کلینیک کلیه ی خدماتی که می توان به کمک دستگاه های لیزر برای بیماران انجام داد، ارائه می شود. این کلینیک به پیشرفته ترین دستگاه های لیزر مجهز است و با وجود دستگاه های مدرن، کلیه ی ضایعات پوستی قابل درمان با لیزر در این مرکز درمان می شود و دیگر هیچ بیماری برای درمان، نیازی به سفر به تهران یا دیگر شهرها ندارد.
« شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی سبز درمان شرق » افتخار دارد که با تاسیس « کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر بهاران » گامی مهم در جهت رفع کمبودهای مراکز بهداشتی و درمانی مشهد و خراسان برداشته و نهادی را تاسیس نموده که مایه ی رضایت و مباهات بسیاری از شهروندان عزیز مشهدی است.
شرکت سبز درمان شرق که از ابتدا با اهدافی درخشان و درجهت ایجاد آسایش و آرامش بیماران تاسیس شده بود، به روند رو به رشد خود ادامه داد و آخرین مجموعه ی خود را با هدف ارائه ی خدمات بهداشتی، درمانی به عموم مردم، ضمن رعایت کرامت انسانی و منشور حقوق بیمار در تاریخ 89/11/05 با نام « مرکز جراحی محدود کسری » تاسیس نمود. بدون تردید امکانات، توانایی ها و خدمات کم نظیر « شرکت تعاونی بهداشتی درمانی سبز درمان شرق » در کنار پرسنل متخصص و آموزش دیده، این مجموعه را در راه رسیدن به اهداف متعالی خود که چیزی جز خدمت رسانی و اعتلای سطح علمی جامعه ی پزشکی کشور نیست یاری خواهد نمود. 
در حال حاضر مرکز جراحی محدود کسری  با بهترین امکانات، تجهیزات، دستگاه ها و همکاری مجرب ترین جراحان وکادر درمانی به صورت شبانه روزی آماده ی ارائه ی خدمت تخصصی می باشد. از ويژگي ها اين مركز ميتوان به موارد زير اشاره كرد :
-  5 طبقه ساختمان شامل 1000 متر فضا
-  دو بخش بستري شامل اتاق خصوصي و عمومي و سوئيت
-  حضور پزشك بصورت شبانه روزي
-  حضور پرسنل درماني بصورت شبانه روزي
-  بخش اورژانس 24 ساعته
- بخش هاي پذيرش ، مدارك پزشكي ، CSR ، آزمايشگاه ، بانك خون
-  طرف قرارداد تمامي بيمه ها
- دريافت هزينه ها براساس مصوبه وزارت بهداشت

 • دستورات مهم قبل و بعد از جراحی آب مروارید (کاتاراکت)
  ادامه ...
 • مراقبت های بعد از جراحی گوش
  ادامه ...
 • مراقبتهای بعد از عمل جراحی لوزه
  ادامه ...
 • مراقبتهای بعد از عمل رینوپلاستی (جراحی بینی)
  ادامه ...
 • آموزش به بیماران کاتاراکت
  ادامه ...
شماره های تماس : 05138451762-5 مشهد، خیابان سناباد ، بین سناباد 51 و 53 پلاک 459