آبدومينو پلاستي
 آبدومينو پلاستي

آبدومينو پلاستي

اگر پوستي با عضلات شل و افتاده که با رژیم یا ورزش سفت نشده ياکاهش نیافته، و يا حجم بالايي از پوست اضافه درناحيه شکم دارید ممکن است بخواهید در باره جراحي آبدومينو پلاستي يا   "Tummy Tuck" بيشتر بدانيد. 

آبدومينو پلاستي

اگر پوستي با عضلات شل و افتاده که با رژیم یا ورزش سفت نشده ياکاهش نیافته،ويا حجم بالايي از پوست اضافه درناحيه شکم دارید ممکن است بخواهید در باره جراحي آبدومينو پلاستي يا   "Tummy Tuck" بيشتر بدانيد. 
این روش با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن ماهیچه ها در دیواره شکم ،زيبايي شکم و ظاهر شما را تضمین می کند.

به دليل بزرگ بودن اين جراحی ، چنانچه شما در حال بررسی آن هستید، بهتر است وقت خود را برای آموزش ، درك وضعیت خودتان و تجزیه و تحلیل شرايط صرف كرده و براي تصمیم نهایی عجله نکنید.

برداشتن پوست و چربی شکم باید آخرین گزینه برای افرادی باشد که تمام اقدامات دیگر را ، انجام داده ولي نتيجه نگرفته اند .این روش نباید به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن استفاده شود.

بهترین کاندیداها برای یک آبدومينو پلاستي (Tummy Tuck) چه کسانی هستند؟

برداشتن پوست اضافه وچربی شکم برای هر دو گروه مردان و زنان که در سلامت كامل هستند، مناسب ميباشد.

این روش نباید با لیپوساکشن (جراحی که برای دفع چربی ها استفاده می شود) اشتباه گرفته شود، اگر چه جراح شما ممکن است تصمیم به انجام لیپوساکشن به عنوان بخشی از برداشتن چربی شکم در حين عمل داشته باشد.

اين روش بعنوان مناسبترين راه برای سفت کردن ماهیچه ها و کاهش حجم پوست در زناني كه دارای عضلات شل و پوست اضافه بدليل حاملگی های متعدد مي باشند ،شناخته شده است. همچنين tummy tuck یک روش پيشنهادي برای مردان یا زناني است که در یک نقطه از بدن خود چاق بوده و ذخیره سازی چربی بیش از حد در شكم، یا پوست حجيم در ناحيه شکم دارند.


چه کسی نباید كانديدآبدومينوپلاستي (Tummy Tuck)شود؟


-اگر شما یک خانم هستید که هنوز در حال برنامه ریزی برای داشتن فرزند مي باشيد، ممکن است تا زمانیکه فرزندانتان از طفوليت خارج ميشوند عمل را به تعویق بیندازید. به دلیل كه در طول جراحی، عضلات عمودی شما محکم تر می شوندولي حاملگی های آینده می توانند این عضلات را مجددا شل کنند.
اگر هنوز برنامه ای برای از دست دادن وزن دارید نبايد به آبدومينو پلاستي فكر كنيد. 

مهم است که توجه داشته باشیم که یک آبدومينو پلاستي می تواند باعث بروز زخم های برجسته و دائمی شود. اگر این چیزی است که شما نمی خواهید، در انجام جراحي تجدید نظر کنید. وقتی براي مشاوره به پزشك مراجعه می کنید، در باره تمام این گزینه ها با شما صحبت می کند.

چگونه یک Tummy Tuck انجام می شود؟

بسته به نتایج مورد نظر شما، این عمل جراحی می تواند از یک تا پنج ساعت طول بکشد. پیچیدگی وضعیت خاص شما نیز تعیین خواهد کرد که آن را به عنوان یک روش جراحي بستري یا سرپایی انجام دهيد.

در جراحي شما بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد که در طول عمل شما را به خواب می برد. مهم است که کسی همراه شما باشد تا بتواند شما را به خانه ببرد. واگر به تنهایی زندگی مي کنید، 
حداقل در اولین شب بعد از جراحی با شما بماند.

دو گزینه برای جراحي وجود دارد.كه شما و جراح شما با توجه به وضعيت جسماني نتایج مورد نظر را مورد بحث قرار داده و در طی مشاوره روش مناسب را تعیین می کنيد.

- آبدومينوپلاستي كامل

در این روش ، شکم از ناحيه برجستگي استخوان لگن سمت راست تا برجستگي استخوان لگن سمت چپ برش می خورد، این گزینه برای کسانی که نیاز به اصلاح بیشتر دارند،انجام ميشود.

جراح شما پس از آن پوست، بافت و عضله را به صورت مورد نیاز جترميم كرده وبراي ناف شما محل جديدي در نظر ميگيرد. ، زیرا لازم است ناف از بافت اطراف خود آزاد گردد. لوله های درن ممکن است زیر پوست شما قرار بگیرند و به خروج خون و مايعات از زير پوست كمك كنند. اين درنها تا چند روز بعد از عمل بسته به نظر جراح خارج ميشوند.

- آبدومينوپلاستي ناحيه اي يا جزئي
اغلب بر روی بیماراني انجام می شود که رسوبات چربی در ناحيه تحتاني شكم و زير ناف قرار دارند و نیاز به برش کوتاهتر دارند.

در طول این روش، به احتمال زیاد، ناف شما جابجا نخواهد شد. پوست شما بین خط برش و ناف جدا می شود. این نوع جراحی ممکن است با اندوسکوپ انجام شود. این روش ممکن است فقط دو ساعت طول بکشد،البته باز هم بستگي به وضعیت شخصی و پیچیدگی عمل شما دارد.
هر دو عمل وسيع و محدود ميتوانند نتايج مطلوبي داشته باشند ولي لازم است بيمار پس از عمل رژيم غذايي داشته و ورزش كند.

عوامل خطر آبدومينو پلاستي عبارتند از

 احتباس مايعات ، از بين رفتن حس پوست كه ممكن است تا چند ماه باقي بماند،از بين رفتن بيش از حد پوست و كشيدگي و عفونت
 


 • دستورات مهم قبل و بعد از جراحی آب مروارید (کاتاراکت)
  ادامه ...
 • مراقبت های بعد از جراحی گوش
  ادامه ...
 • مراقبتهای بعد از عمل جراحی لوزه
  ادامه ...
 • مراقبتهای بعد از عمل رینوپلاستی (جراحی بینی)
  ادامه ...
 • آموزش به بیماران کاتاراکت
  ادامه ...
شماره های تماس : 05138451762-5 مشهد، خیابان سناباد ، بین سناباد 51 و 53 پلاک 459